Poznań Doznań

Poznań, stolica Wielkopolski, ekonomiczna stolica Polski, jedno z największych miast zachodniej części kraju, położone nad rzeką Wartą. Dla nas to miasto doznań i wyzwań, region szczęśliwych ludzi, tętniący ośrodek kulturowy i sportowy. Uwaga! Kto raz zawita w nasze progi, już zawsze będzie do nas wracać…. 🙂

Zwiedzanie pięknego Poznania warto zacząć od Starego Miasta, na które dostaniesz się największym miejskim deptakiem – słynną ulicą Półwiejską. Na Starym Rynku z pewnością zachwyci Cię ratusz, piękne kamieniczki, waga miejska, Zamek Królewski oraz….nasze słynne poznańskie Koziołki:) Polecamy udać się dalej na Ostrów Tumski czyli najstarszą część Poznania, zobaczyć historyczne forty Festung Posen oraz wybrać się Traktem Królewsko-Carskim. 

Nie sposób nie zajrzeć, choćby na chwilę, do Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu „Stary Browar”, szczycącego się wieloma prestiżowymi nagrodami. Obiekt posiada m.in. tytuł Najlepszego Centrum Handlowego na Świecie w kat. obiektów handlowych średniej wielkości (2005) oraz tytuł Najlepszego Centrum Handlowego w Europie.

Palmiarnia Poznańska to największa w kraju i jedna z największych w Europie ekspozycji egzotycznych roślin i ryb. Zwiedzanie można połączyć z ogromnym Zoo i poczuć się… o kilka lat młodziej! Zdecydowane „must see” Poznania.

Masz ochotę na sport? Koniecznie odwiedź naszą poznańską Maltę położoną nad jeziorem maltańskim. Czekają na Ciebie: tor regatowy, kino letnie, Bula Park, festiwale na scenie muzycznej, lodowisko, maltańskie termy i spa oraz Malta Ski czyli oferta dla fanów białego szaleństwa 365 dni w roku.

Lech, Lech, Kolejorz! Dumnie wspieramy naszą drużynę piłkarską. Prawie co weekend widać niebiesko-białe szaliki i flagi na samochodach – to znak, że coś się dzieje przy ulicy Bułgarskiej, na mieszczącym 40tys kibiców stadionie Lecha.

Jesteś zmęczony miejskim zgiełkiem? Nic prostszego – pod Poznaniem znajdują się liczne jeziora i lasy. Ponadt miasto graniczy z Wielkopolskim Parkiem Narodowym, gdzie z pewnością podładujesz swoje baterie aby wrócić do centrum na jeden z najsłynniejszych browarów w Polsce. Warto wspomnieć, że niektóre odmiany LECHa dostępne są tylko w Wielkopolsce!

Poznaniacy wiedzą jak dobrze zjeść, szeroka gama restauracji pozwoli Ci się nasycić nie nadszarpując twojego budżetu. Najlepsze sushi, staropolskie strawy, hiszpańskie tapas czy klasyczna włoska kuchnia – ekipa Poco Loco służy radą ale wybór należy do Ciebie!

Miasto doznań słynie z klubowych klimatów. Jesteś fanem najnowocześniejszych brzmień? Dobrze trafiłeś, mamy wiele „perełek”, w których aż roi się od festiwali, koncertów i innych eventów. Nie martw się, pokażemy Ci miejsca, w których odnajdziesz swoją ulubioną muzykę i pobawisz się z ludźmi na poziomie. 🙂 

Nasza komunikacja miejska jest uznawana za najsprawniejszą w Polsce. Liczne nowoczesne autobusy i Pestka czyli Poznańskie Szybkie Tramwaje, z biletomatami i przejrzystymi informacjami, komfortowo dowiozą Cię do celu i nie pozwolą Ci się zgubić!

W mieście znajduje się Port Lotniczy „Ławica” obsługujący wiele popularnych linii lotniczych m.in. Ryainair, Wizzair, Lufthansa, LOT, SAS,Eurolot etc. Bardzo dobra (i szybka!) komunikacja busami zapewnia płynne połączenie z berlińskimi lotniskami, a dla oszczędnych jest PolskiBus z super tanim połączeniem Berlin-Poznan. Nie zdajesz sobie sprawy jak tanio do nas dolecisz! 

Każdego roku odbywają się w Poznaniu liczne festiwale, zawody, jarmarki i festyny, które ściągają do nas rzesze turystów jak i mieszkańców. Do imprez, które wpisały się już na stałe do kalendarza, należą m.in:

 • Festival Murali Outer Space 
 • Jarmark Świętojański 
 • Malta Festiwal
 • Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku 
 • EthnoPort Festival 
 • Transatlantyk
 • Dni Pyrlandii 
 • Jarmark Franciszkański
 • Imieniny Ulicy Święty Marcin 
 • Betlejem Poznańskie
 • oraz wiele innych…

Jesteśmy dumni, że mieszkamy w Poznaniu i czekamy na wszystkich gości spragnionych wielkopolskich wrażeń.

Ekipa Poco Loco

Zapraszamy

Adres

ul.Taczaka 23,
61-819 Poznań

Telefon:

+48 796 230 555
Formularz kontaktowy

DANE DO FAKTURY:

Poco Loco Sp. z o.o.
ul. Taczaka 23/4
61-819 Poznań
nip: 7831698596
nr konta:
34 1950 0001 2006 0496 9431 0002

Jak dojechać?

SAMOCHODEM: z centralnego punktu Poznania, Ronda Kaponiera, skręć w główną ulicę miasta Św.Marcin. Mijasz pierwsze skrzyżowanie z Al.Niepodległości, po lewej miniesz budynki Uniwersytetu oraz Zamek. Na następnych światłach skręć w prawo (ul.Kościuszki) i pierwsza w lewo. To już nasza ul. Taczaka, na końcu po lewej, pod nr 23 jest Poco Loco Poznań

Z LOTNISKA: dobrym wyjściem jest dojazd szybkim autobusem 59 do Ronda Kaponiera i następnie pieszo tak jak opis dojazdu samochodem (10min) lub trochę przyspieszyć podjeżdżając jeden przystanek tramwajem.

Z DWORCA PKP: pieszo (15min). Musisz wyjść z głównego budynku z kasami na wiadukt i przejść na drugą stronę ulicy. Następnie przez park ul. Powstańców Wielkopolskich. Cały czas prosto mijając dwa skrzyżowania, aż dojdziesz do ul.Ratajczaka. Potem w lewo w ul. Niezłomnych/Ratajczaka i znowu w lewo na ul.Taczaka. Tam pod nr 23 jest Poco Loco.